تخمه کلاله سفید ,

menuordersearch
irandoz.com
لطفاقبل از سفارش محصولات،موجودی کالا را با پشتیبانی چک نمایید. ساعات پاسخگویی:ساعت 8 الی 21
قبلی
تخمه کلاله سفید
بعدی

تخمه کلاله سفید

(0)
(0)

تخمه کلاله سفید

تخمه کلاله سفید
رنگ و مدل کالا
تخمه کلاله سفید
تعداد
+
_
عدد
ارسال رایگان
155,000 تومان
موجود
ارسال رایگان خرید بالای 500هزار تومان ارسال رایگان

تخمه کلاله سفید

تخمه هندوانه کلاله سفید

وزن 1000گرم

خوش طعم و تازه

فروش جزئی و عمده

معرفی:

بر خلاف تصور عموم مردم هسته ی هندوانه سمی نیست بلکه سرشار از کالری و مواد مغذی است اما به اشتباه آن را دور می‌ریزند. تخمه هندوانه همانند میوه اش طبعی سرد و خنک دارد.

تخمه کلاله سفید، در واقع همان دانه‌های سیاه نابالغ، هندوانه هستند. تخمه کلاله سفید، نرم و تقریباً نیمه شفاف هستند، زیرا تازه شروع به رشد و توسعه کرده‌اند. این دانه‌ها نابارور می‌باشند؛ بنابراین اگر آنها را بکارید به شکل گیاه هندوانه جوانه نمی‌زنند. با این حال، آنها آن قدر نرم هستند که بلعیدن آنها همراه با گوشت آزاردهنده نیست.

 

فواید خوردن تخمه کلاله سفید

 

ممکن است به خوردن تخمه کلاله سفید عادت نداشته باشید، یا از خوردن آنها خوشتان نیاید. برخی افراد فقط هندوانه بدون دانه را انتخاب می‌کنند. اما روشن شدن ارزش غذایی تخمه هندوانه ممکن است، برای شما خلاف این موضوع را ثابت کند. دانه‌های هندوانه کالری کمی دارند و مواد مغذی زیادی دارند. وقتی برشته می‌شوند، ترد هستند و به راحتی می‌توانند جای سایر میان وعده‌های ناسالم را بگیرند.
-کالری کم

یک اونس از مغز تخمه هندوانه حاوی تقریباً 158 کالری است. یک مشت بزرگ تخمه کلاله سفید، حدود 4 گرم وزن دارد و فقط 23 کالری دارد. اما موضوع مهم این است که این ماده ارزشمند در آن وجود دارد.
-منیزیم

یکی از چندین ماده معدنی موجود در این تخمه منیزیم است. در یک وعده 4 گرمی، 21 میلی‌گرم منیزیم دریافت خواهید کرد که 5 درصد ارزش روزانه است.

با مصرف روزانه 420 میلی‌گرم تخمه سفید هندوانه، بدن شما مقدار قابل توجهی از این ماده معدنی را دریافت خواهد کرد. منیزیم برای بسیاری از عملکردهای متابولیک بدن ضروری است. همچنین برای حفظ عملکرد عصب و عضله و همچنین ایمنی، سلامت قلب و استخوان لازم است.
-آهن

یک مشت تخمه کلاله سفید، حاوی حدود 0.29 میلی گرم آهن یا حدود 1.6 درصد از ارزش روزانه است. بنابراین شاید این امر دور از ذهن برسد، اما با خوردن مقدار کمی از این تخمه می‌توانید، آهن لازم را به بدن خود برسانید. آهن جزء مهمی از هموگلوبین است که اکسیژن را از طریق بدن حمل می‌کند. همچنین به بدن شما کمک می‌کند تا کالری‌ها را به انرژی تبدیل کند.
-چربی مفید

تخمه کلاله سفید، منبع خوبی از اسیدهای چرب غیر اشباع هستند، مصرف یک مشت بزرگ (4 گرم) از این تخمه، به ترتیب 0.3 و 1.1 گرم، چربی مفید بدن شما را تامین می‌کند.

به گفته منبع مورد اعتماد انجمن قلب آمریکا، این چربی‌ها برای محافظت در برابر حمله قلبی و سکته مغزی و کاهش سطح کلسترول «بد» در خون مفید هستند.
-فلز روی

این نوع تخمه نیز منبع خوبی از روی است. آنها حدود 26 درصد از ارزش روزانه را در یک اونس یا 4 درصد را در یک مشت بزرگ (4 گرم) فراهم می‌کنند. روی یک ماده مغذی مهم است که برای سیستم ایمنی ضروری است.
* دیگر فواید تخمه کلاله سفید:

  - تقویت سیستم گوارشی و عصبی بدن
  -کمک به رشد مجدد و تقسیم سلولی
  - نیرومند ساختن حس چشایی و بویایی شما

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

instagramaparattelegramrubikaeitaa
logo

نشانی فروشگاه ایران دوز :
خراسان جنوبی، شهرستان قاین-روستای روم
شماره تماس : 09155632197 | 09331859389
سفارش عمده محصولات جاجیم : 02191030848
لطفا قبل از سفارش موجودی کالا را با گفتگو یا تماس چک کنید